Listwy ścienne

Listwy ścienne Europlast

Listwy ścienne Europlast stanowią niezwykły element dekoracyjny, nadający ścianom trójwymiarowości. Wykorzystanie we wnętrzu listew ściennych Europlast sprawi, że zyska ono niepowtarzalnego charakteru. Ponadto jest to sztukateria, która doskonale sprawdzi się w aranżacjach o wielorakiej kolorystyce, gdzie połączy desenie oraz materiały znajdujące się na ścianach, a ich właściwe wykorzystanie pomoże wyznaczyć przestrzenie w każdym pomieszczeniu.

Wytrzymałość i odporność listew Europlast

Przy produkcji listew ściennych Europlast wykorzystano wysokiej jakości materiał, jakim jest poliuretan, dzięki czemu są one odporne na uderzenia i zarysowania. Dodatkowo listwy naścienne Europlast pokryto specjalną powłoką chroniącą je przed wilgocią, dlatego są to produkty, które znajdą zastosowanie w różnych pomieszczeniach, w tym również w kuchniach i łazienkach.

Różnorodne modele listew ściennych Europlast

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo gładkie oraz ornamentowe listwy ścienne marki Europlast. Szeroki wybór produktów pozwala na odnalezienie listew ściennych odpowiadających oczekiwaniom technicznym, a także wizualnym zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

W naszym asortymencie posiadamy różne oznaczenia listew ściennych Europlast:

  • sztywne listwy ścienne np. 1.51.301, 1.51.400 oraz inne,
  • listwy ścienne elastyczne, których nazwa modelu zakończona jest słowem FLEX np. 1.51.400 FLEX. Listwy naścienne elastyczne służą do montażu na łukach, gdyż można je odpowiednio wygiąć.

Montaż listew ściennych Europlast

Znajdujące się w naszym sklepie listwy ścienne Europlast odznaczają się niezwykłą lekkością, co przyczynia się do ich łatwego montażu. Dzięki listwom ściennym Europlast w prosty i szybki sposób można zmienić każde wnętrze nie do poznania, nadając mu klasy i elegancji. Ponadto za sprawą klejów Europlast i akcesoriów do montażu znajdujących się w naszym sklepie zamontowanie listew ściennych nie będzie stanowić problemu!

Przed przyklejeniem listew do ściany naszkicuj dokładny projekt ich ułożenia z uwzględnieniem wszystkich elementów widocznych się na ścianie (obrazy, meble, okna, drzwi itd.). Następnie przytnij listwy naścienne Europlast według ustalonych z projekcie wymiarów. Aby przyciąć listwy ścienne pod kątem 90 stopni możesz wykorzystać np. korytko do cięcia.

Przygotowanie ścian do montażu

Właściwe przygotowanie podłoża będzie ważnym czynnikiem trwałości listew Europlast. W zależności od ściany należy ją przystosować zanim zostaną przyklejone listwy.

W przypadku ścian pomalowanych farbą należy je oczyścić, wysuszyć oraz odtaszczyć. Przy większych zabrudzeniach na ścianie może być konieczne użycie papieru ściernego.

W przypadku ścian wytapetowanych należy usunąć tapetę w miejscach klejenia listwy. Wystarczy naciąć tapetę nożykiem w miejscu, w którym będzie montowana listwa, a następnie zwilżyć wilgotną ściereczką. Po odklejeniu się tapety, należy postępować tak jak przypadku ścian pomalowanych.

W przypadku ścian gipsowych należy tylko zwrócić uwagę, czy gips jest suchy. Jeśli tak to po oczyszczeniu można montować listwy naścienne Europlast.

Po przygotowaniu podłoża można zacząć przyklejać listwy ścienne. Należy równomiernie nałożyć klej montażowy Cezar na długość listwy, a następnie przykleić ją do ściany. Przytrzymaj listwę kilka sekund do momentu chwycenia przez klej. W przypadku łączenia listew użyj kleju do łączeń Cezar (nakładaj tylko na łączone brzegi listwy). Po przyklejeniu listwy do ściany nadmiar kleju należy zetrzeć wilgotną gąbką lub ściągnąć szpachelką.

Listwy ścienne Europlast w dowolnym kolorze!

Listwy ścienne Europlast są produktami przygotowanymi do malowania, dzięki czemu można je dopasować do kolorystyki każdego wnętrza. Po przyklejeniu listew do ściany wystarczy nadać im dowolny kolor farbą niezawierającą rozpuszczalników.

Listwy ścienne Europlast do salonu

Ozdobne listwy ścienne Europlast są formą dekoracyjną, dzięki której w prosty i tani sposób można atrakcyjnie ozdobić wnętrze. Ozdobne listwy ścienne do salonu są cennym dodatkiem, które uzupełniają każde pomieszczenie i nadają mu oryginalnego charakteru. Ozdobne listwy ścienne do salonu Europlast będą pasować do każdej aranżacji, gdyż w naszej ofercie można wybierać z listew prostych lub takich z dodatkowymi ornamentami, które dodają wnętrzu niebanalnego uroku. Postaw na ozdobne listwy ścienne Europlast do salonu i odmień swoje wnętrza.