Kolumny i pilastry

Pilastry i kolumny NMC

Pilaster może uchodzić za element sztukaterii wnętrza, który wykorzystywany jestw najciekawszych, wyrafinowanych aranżacjach pomieszczeń. Geneza pilastrów sięga starożytnego Rzymu, gdzie traktowano tak wychodzący delikatnie przed ścianę pogrubiony płaski element w kształcie filaru. Podobnie jak kolumna, składa się z głowicy, trzonu, bazy oraz cokołu. Różni się jednakże od niej tym, że jest płaski i wmontowywany w ścianę. Stosowano go na zewnątrz budynków jako część obramienia otworów drzwiowych, jak i okiennych. Aktualnie wykorzystuje się go również do dekoracji wnętrz. Pilaster NMC zamontowany w którymkolwiek z pomieszczeń pozwoli sprawić, że wnętrze nabierze nastroju rodem z pałacu. Bardzo dobrym pomysłem będzie również zamontowanie go w otworze drzwiowym, dzięki czemu stanie się on jednym z najciekawszych fragmentów mieszkania.

Ozdoby sztukateryjne NMC

Oprócz pilastrów, kolekcja NMC oferuje również chociażby rozety, kolumny, jak i narożniki. Te elementy wykończenia wnętrza sprawią, że aranżacja nabierze prawdziwego stylu oraz polotu, przez co każdy będzie chętnie przychodził w odwiedziny. Kompletując wszystkie te elementy można stworzyć naprawdę rewelacyjny wystrój pomieszczenia. Wszystkie ozdoby wykonane są z solidnych materiałów, zapewniających bardzo długą żywotność sztukaterii. Wyroby prezentowane w tym dziale cechują także niezwykle kunsztowne kształty.

Kolumny NMC

Kolumny utrzymane w stylistyce przywodzącej na myśl starożytną Grecję i Rzym potrafią doskonale wkomponować się we współczesnym wystroju wnętrza. Pełnią one niewątpliwie ważną funkcję estetyczną, nadając całości wystroju niepowtarzalnego kolorytu. Kolumny NMC, zastosowane w mieszkaniach o dużym metrażu, nadadzą całości wnętrza monumentalnego, przestrzennego charakteru, dzięki czemu możliwe jest na przykład zintegrowanie pomieszczeń w mieszkaniu lub podzielenie przestrzeni na strefy. Warto podkreślić, że wszystko zależy od zmysłu aranżacyjnego osoby wykorzystującej te ozdoby.

Klasyczne pilastry NMC

Wspaniałe dekoracje zdają się na zawsze pozostawać w modzie. Pilastry NMC są jednym z najlepszych tego przykładów. Uchodzą za elementy dekoracyjne, które z powodzeniem zdobią wiele luksusowych mieszkań, szczególnie jeżeli są wyrobami wysokiej jakości, tak jak pilastry, kolumny i pozostała sztukateria marki NMC.