Kolumny i pilastry

Pilastry i kolumny NMC

Sztukateria może być doskonałym wyborem do całkowitej odmiany charakteru wnętrz lub dekoracji, która wprowadzi nową stylistykę. W ramach naszej oferty zapewniamy eleganckie i praktyczne pilastry oraz kolumny marki NMC.

Pilaster może uchodzić za element sztukaterii wnętrza, który wykorzystywany jest w najciekawszych, wyrafinowanych aranżacjach pomieszczeń. Geneza pilastrów sięga starożytnego Rzymu, gdzie traktowano tak wychodzący delikatnie przed ścianę pogrubiony płaski element w kształcie filaru. Podobnie jak kolumna, składa się z głowicy, trzonu, bazy oraz cokołu. Różni się jednakże od niej tym, że jest płaski i wmontowywany w ścianę.

Pilastry stosowano na zewnątrz budynków, jako część obramienia otworów drzwiowych, jak i okiennych. Aktualnie ten element sztukaterii wykorzystuje się także do dekoracji wnętrz. Pilastry NMC pozostawiają szerokie pole do aranżacji. Można zamontować je w dowolnym pomieszczeniu, dzięki czemu wnętrze nabierze charakteru rodem z pałacu. Bardzo dobrym pomysłem będzie również zamontowanie go w otworze drzwiowym, dzięki czemu stanie się on jednym z najciekawszych fragmentów mieszkania.

Ozdoby sztukateryjne NMC

Oprócz pilastrów i kolumn kolekcja NMC oferuje również inne detale dekoracyjne, których różnorodność wzornictwa pozwoli na dobranie idealnie komponujących ze sobą modeli. Te elementy wykończenia wnętrza sprawią, że aranżacja nabierze prawdziwego stylu oraz polotu, przez co każdy będzie chętnie przychodził w odwiedziny. Kompletując wszystkie te elementy można stworzyć naprawdę rewelacyjny wystrój pomieszczenia. Wszystkie ozdoby wykonane są z solidnych materiałów, zapewniających bardzo długą żywotność sztukaterii. Wyroby prezentowane w tym dziale cechują także niezwykle kunsztowne kształty.

Warto również nadmienić, iż zarówno kolumny, jak i pilastry marki NMC to produkty przygotowane fabrycznie do malowania. Dzięki pokryciu ich specjalnym podkładem w kolorze białym pilastry i kolumny nie wchłaniają farby, co znacznie ułatwia i przyśpiesza malowanie na wybraną przez siebie barwę. Dużym atutem takiego rozwiązania jest swoboda dopasowania pilastrów i kolumn do kolorystyki dowolnej aranżacji. Bez trudu można wtopić je w barwę ściany lub wyróżnić awangardowym kolorem farby niezawierającej rozpuszczalników.

Kolumny NMC

Kolumny NMC są natomiast elementem utrzymanym w stylistyce przywodzącej na myśl starożytną Grecję i Rzym. Jednocześnie kolumny NMC są niezwykle nowoczesne, zatem bez problemu można jet wkomponować w dowolną aranżację otoczenia. Kolumny NMC, zastosowane w mieszkaniach o dużym metrażu, nadadzą całości wnętrza monumentalnego, przestrzennego charakteru, dzięki czemu możliwe jest na przykład zintegrowanie pomieszczeń w mieszkaniu lub podzielenie przestrzeni na strefy. Warto podkreślić, że wszystko zależy od zmysłu aranżacyjnego osoby wykorzystującej te ozdoby.

Eleganckie i klasyczne pilastry NMC

Wspaniałe dekoracje zdają się na zawsze pozostawać w modzie. Pilastry NMC są jednym z najlepszych tego przykładów. Uchodzą za elementy dekoracyjne, które z powodzeniem zdobią wiele luksusowych mieszkań, szczególnie jeżeli są wyrobami wysokiej jakości, tak jak pilastry, kolumny i pozostała sztukateria marki NMC. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszego sklepu. W razie pytań lub wątpliwości służymy Państwu pomocą!