Karnisz lub szyna karniszowa to elementy, które nie zawsze chcemy eksponować. Często wprowadzają one do wnętrza zamęt, zaburzając ład i porządek aranżacyjny. Poniżej przedstawimy kilka sposobów na to, jak zamaskować karnisz w efektowny sposób.

Łatwy sposób na ukrycie szyny karniszowej

Łatwy sposób na ukrycie szyny karniszowej zapewni listwa karniszowa, która idealnie wkomponuje się w różnorodne aranżacje wnętrz. Tym bardziej, jeśli w aranżacji wykorzystane zostaną inne elementy sztukateryjne jak np. listwy sufitowe, ścienne czy rozety.

Ukrycie szyny karniszowej bądź karnisza za pomocą listwy jest niezwykle łatwe, gdyż jej montaż odbywa się wyłącznie za pomocą kleju. Ogromnym atutem zastosowania takiego rozwiązania jest także szeroka gama listew karniszowych oferowanych w naszym sklepie. Dzięki temu bez trudu można dopasować listwę karniszową do dowolnej aranżacji. Wybór modelu listwy karniszowej gotowej do pomalowania umożliwia idealne wtopienie produktu w kolorystykę sufitu lub ścian. Z drugiej strony oferujemy także listwy karniszowe gotowe do montażu, które w łatwy i szybki sposób ukryją szyny karniszowe.

Nowoczesne ukrycie karnisza

Z nowoczesnymi wnętrzami listwy karniszowe w klasycznym, typowo sztukateryjnym wydaniu nie zawsze będą współgrały. Dlatego warto zastanowić się nad zastosowaniem oświetleniowych listew karniszowych, które w modernistyczny sposób ukryją karnisz bądź szyny. Stworzą one piękny, spójny aranżacyjnie efekt, a jednocześnie, dzięki możliwości zastosowania z nimi taśmy LED, nadadzą wyjątkowego klimatu.

Maskownica karnisza do loftowego wnętrza

Maskownica karnisza w postaci listwy karniszowej nie musi wtapiać się w kolorystykę ściany lub sufitu. W odważnych wnętrzach na przykład w stylistyce loftowej warto postawić na czarną listwę karniszową. Taki model w połączeniu z czarną listwą podłogową ujednolici pomieszczenie, a jednocześnie nada mu niezwykłego charakteru.

Listwy karniszowe w naszym sklepie skojarzone z artykułem

Listwa ścienna 1.51.323 Europlast

Listwa karniszowa LK-01 Creativa

Oświetleniowa listwa karniszowa QL076 Mardom Decor

Oświetleniowa listwa karniszowa QL076 Mardom Decor

Czarna listwa karniszowa K10040B Krome

Czarna listwa karniszowa K10040B Krome