Lamele z hukiem powróciły do najgorętszych trendów wnętrzarskich. Kojarzone głównie z latami 80, teraz zdecydowanie są najchętniej wybieranymi elementami dekoracyjno-wykończeniowymi największych projektantów wnętrz. Lamele mają jednak jedną wadę – potrafią sporo kosztować. Szczególnie gdy pragniemy zastosować lamele w zupełnie innym kolorze niż dostępne w sklepach.

Alternatywą dla lameli mogą okazać się listwy ścienne. Odpowiedni dobór profilu pozwoli stworzyć z imitację lameli idealną do potrzeb i oczekiwań wizualnych. Wystarczy zamontować listwy ścienne pionowo, a nie poziomo jak dotychczas i cieszyć się niezwykle nowoczesnym, a niekiedy nawet awangardowym wykończeniem wnętrza.

Dlaczego warto wybrać listwy ścienne zamiast lameli?

Wytrzymałość listew ściennych robi wrażenie!

Przede wszystkim chodzi o wytrzymałość. Lameli nie można zastosować we wnętrzach o wysokiej wilgotności jak kuchnie i łazienki, czy też w pomieszczeniach o dużym prawdopodobieństwie obicia. Lamele często są wykonane bowiem z płyty mdf, która nie jest tak trwałym materiałem, jak wykonywane z tworzyw sztucznych jak m.in. polimer HD listwy.

Pełna możliwość personalizacji – przycinaj i maluj jak chcesz!

Drugim kryterium powodującym, że zastosowanie listew ściennych jako lameli jest korzystniejsze to możliwość pełnej personalizacji. Listwy ścienne można bez trudu przycinać do wybranych rozmiarów oraz nadać im wybrany przez siebie kolor. Są to bowiem produkty przygotowane do samodzielnego pomalowania. Listwy ścienne ułożone jak lamele mogą idealnie wtopić się w kolor ściany bądź stanowić awangardowy kontrast.

Twórz wzory, jakich nie ma nikt!

Zastosowanie listew ściennych, zamiast tradycyjnych lameli pozwala tworzyć wyjątkowe w swojej formie wzory. Połączenie dwóch modeli listew ściennych różniących się rozmiarem dodać dodatkowy wymiar całej dekoracji. Można kombinować zarówno z szerokością, jak i wysokością listew ściennych.

Lamele we wnętrzuListwy ścienne jak lamele

Co zamiast lameli?

Orac Decor W111 Panel 3D Lamele

Orac Decor W111 Panel 3D Lamele

Mardom MD010 Listwa ścienna

Mardom MD010 Listwa ścienna

NMC WD2 Listwa ścienna

NMC WD2 Listwa ścienna