Lamele z hukiem powróciły do najgorętszych trendów wnętrzarskich. Kojarzone głównie z latami 80, teraz zdecydowanie są najchętniej wybieranymi elementami dekoracyjno-wykończeniowymi największych projektantów wnętrz. Lamele mają jednak jedną wadę – potrafią sporo kosztować. Szczególnie gdy pragniemy zastosować lamele w zupełnie innym kolorze niż dostępne w sklepach.

Alternatywą dla lameli mogą okazać się listwy ścienne. Odpowiedni dobór profilu pozwoli stworzyć imitację lameli idealną do potrzeb i oczekiwań wizualnych. Wystarczy zamontować listwy ścienne pionowo, a nie poziomo jak dotychczas i cieszyć się niezwykle nowoczesnym, a niekiedy nawet awangardowym wykończeniem wnętrza.

Dlaczego warto wybrać listwy ścienne zamiast lameli?

Wytrzymałość listew ściennych robi wrażenie!

Przede wszystkim chodzi o wytrzymałość. Lameli nie można zastosować we wnętrzach o wysokiej wilgotności jak kuchnie i łazienki, czy też w pomieszczeniach o dużym prawdopodobieństwie obicia. Lamele często są wykonane bowiem z płyty mdf, która nie jest tak trwałym materiałem, jak wykonywane z tworzyw sztucznych jak m.in. polimer HD listwy.

Pełna możliwość personalizacji – przycinaj i maluj jak chcesz!

Drugim kryterium powodującym, że zastosowanie listew ściennych jako lameli jest korzystniejsze to możliwość pełnej personalizacji. Listwy ścienne można bez trudu przycinać do wybranych rozmiarów oraz nadać im wybrany przez siebie kolor. Są to bowiem produkty przygotowane do samodzielnego pomalowania. Listwy ścienne ułożone jak lamele mogą idealnie wtopić się w kolor ściany bądź stanowić awangardowy kontrast.

Twórz wzory, jakich nie ma nikt!

Zastosowanie listew ściennych, zamiast tradycyjnych lameli pozwala tworzyć wyjątkowe w swojej formie wzory. Połączenie dwóch modeli listew ściennych różniących się rozmiarem dodać dodatkowy wymiar całej dekoracji. Można kombinować zarówno z szerokością, jak i wysokością listew ściennych.

Czy listwy ścienne to jedyna alternatywa dla lameli?

Jak już wspomnieliśmy, listwy ścienne są świetną alternatywą dla lameli, ale nie tylko. Jeśli zależy Ci na czasie i nie chcesz poświęcać dodatkowej pracy na równomierne rozłożenie listew ściennych, to doskonałym wyborem mogą się okazać gotowe panele 3D o wzorze lameli.

Panele 3D za sprawą swoich rozmiarów są szybsze w ułożeniu, szczególnie w przypadku tych najmniejszych, jak i największych powierzchni. Ponadto nie wymagają aż tak dużego czasu na ich równe rozmieszczenie, gdyż już w produkcji zachowane są odpowiednie odstępy między wytłoczeniami. Jedyne, na co w takim przypadku należy zwrócić uwagę to właściwy montaż całego panelu. Dzięki zastosowaniu paneli 3D można w prosty sposób uzyskać efekt lameli w każdym pomieszczeniu, gdyż tak jak listwy ścienne, te dostępne w naszym sklepie są stworzone z materiałów odpornych na wgniecenia i wilgoć. Panele ścienne mogą zatem bez trudu imitować lamele, a nawet ryflowania w salonach, łazienkach, kuchniach, czy pomieszczeniach o przeznaczaniu publicznym jak restauracje i hotele. A tak jak w przypadku listew ściennych, można je dowolnie spersonalizować za pomocą wybranej przez siebie farby do wnętrz niezawierającej rozpuszczalników.

Lamele we wnętrzuListwy ścienne jak lamele

Co zamiast lameli?

Orac Decor W111 Panel 3D Lamele

Orac Decor W111 Panel 3D Lamele

Mardom MD010 Listwa ścienna

Mardom MD010 Listwa ścienna

NMC WD2 Listwa ścienna

NMC WD2 Listwa ścienna