Listwy ścienneListwy ścienne to coraz częściej stosowana przez architektów i projektantów wnętrz dekoracja, która urozmaica pomieszczenie, nadając ich ścianom trójwymiarowości. W pomysłach architektów oraz projektantów ozdobne listwy niejednokrotnie tworzą wspaniałe kompozycje naścienne nazywane również sztukaterią, które idealnie pasują zarówno do ekskluzywnego, jak i nowoczesnego wnętrza.

Jak dobrać listwy na ścianę?

Przed wyborem dekoracyjnych listew ściennych należy przede wszystkim zebrać odpowiednią ilość informacji, które pomogą w prawidłowy sposób rozmieścić sztukaterię na ścianie. Należy zatem ustalić, gdzie będą znajdowały się wszelkie elementy naścienne jak np. telewizor, głośniki, półki, obrazy, lustra biorąc pod uwagę również okna i drzwi. Po uzyskaniu tych informacji i dokładnym oszacowaniu ich miejsca można zrobić wstępny projekt rozmieszczenia listew na ścianie.

Jakie ozdobne listwy naścienne wybrać?

Wybór listew ściennych jest kwestią indywidualną. W naszym sklepie znajdują się jednolite, gładkie listwy ozdobne, które świetnie wyglądają na ścianach w nowoczesnych wnętrzach, jak i również bardzo dekoracyjne listwy naścienne ze wzorami, które nadadzą szykownego, luksusowego stylu. Różnorodna oferta ozdobnych listew wykończeniowych na ścianę pozwala na stworzenie sztukaterii, nadających charakteru każdemu pomieszczeniu.

Rodzaje listew ściennych

Na rynku można spotkać niezliczoną ilość rodzajów dekoracyjnych listew naściennych, ze względu na wzór, a przede wszystkim materiał, z którego są wykonane, gdyż to on decyduje o jakości sztukaterii i efekcie końcowym projektu.

Najczęściej stosowanymi listwami do wykończenia ścian są listwy styropianowe, których największą zaletą jest ich niska cena. Innym bardzo popularnym materiałem, z którego produkowane są ozdobne listwy naścienne, jest Poliuretan oraz jego pochodna Duropolimer, który w przeciwieństwie do listew styropianowych charakteryzuje się zdecydowanie większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz działanie innych substancji.

Listwy ścienne Orac Decor

Listwy na ścianę firmy Orac Decor to jedna z naszych propozycji to stworzenia przepięknej sztukaterii. Dzięki różnorodności wzorów można dopasować ozdobne listwy ścienne do każdego wnętrza, które za ich sprawą stanie się jeszcze bardziej efektowne i ekskluzywne. Listwy Orac Decor występują w różnych cenach w zależności od wzoru, a także materiału, z jakiego są wykonane, co sprawia, że każdy może znaleźć listwę, która spełni jego oczekiwania wizualne i cenowe.

W ofercie Orac Decor znajdują się listwy gładkie jak np. listwa ścienna ORAC DECOR P8030, którą można zastosować w pomieszczeniach o różnym stylu, a także ozdobne listwy ścienne jak np. listwa ścienna ORAC DECOR P7020 nadająca niezwykłej elegancji.

Wszystkie listwy ścienne Orac Decor można pokryć farbami niezawierającymi substancji rozpuszczalnych, dzięki czemu mogą wtopić się w tło lub być główną dekoracją wnętrza jako kolorowa sztukateria.

Listwy ścienne Orac Decor skojarzone z artykułem

Listwa ścienna Orac Decor P8030

Gładka listwa ścienna Orac Decor P8030

Ozdobna listwa ścienna P7020 Orac Decor

Ozdobna listwa ścienna P7020 Orac Decor

P8050 listwa ścienna Orac Decor

Dekoracyjna listwa ścienna P8050 Orac Decor