Elegancka, dekoracyjna, funkcjonalna sztukateria wykończeniowa do wnętrz, to element obowiązkowy, gdy chcemy w estetyczny i gustowny sposób przyozdobić każde z naszych pomieszczeń w domu. Warto jednak wiedzieć, że przy pomocy sztukaterii można optycznie powiększyć przestrzeń, zapewniając sobie przy tym oryginalny efekt wykończeniowy.

Listwy sufitowe są elementem, który doskonale maskuje łączenia na styku ścian z sufitem. Dzięki temu wnętrze traci swój surowy stan, zyskując na elegancji i estetyce. Montując listwę sufitową na przykład marki Mardom Decor, można stworzyć oryginalną, wyjątkową aranżację, którą dopasujemy do koloru ścian, czy tapety, bądź skontrastujemy ją, aby podkreślić charakter wnętrza.

Listwy sufitowe Mardom Decor są na tyle praktyczne, że z powodzeniem można je pomalować na dowolny odcień, wtapiając w stylistykę sufitu, co sprawia, że pomieszczenie będzie wyglądało na bardziej przestrzenne. To ciekawe rozwiązanie polecane szczególnie do małych wnętrz, którym brakuje wyrazu. Listwa wykończeniowa na przykład w kolorze sufitu, sprawi, że wnętrze będzie wyglądało na nieco większe, gdyż granica między ścianami a sufitem zostanie skutecznie zniwelowana.

Dekoracyjne listwy sufitowe, jak i ścienne są zresztą idealnym pomysłem na ozdobienie przestrzeni najmniejszych powierzchni domu. W przeciwieństwie do tradycyjnych dekoracji w postaci wazonów, czy innych elementów wyposażenia wnętrz, nie zajmują cennej powierzchni. Stosując listwy ścienne lub sufitowe nie zmniejszamy zatem metrów kwadratowych a znacząco podnosimy aspekt wizualny aranżacji.

Sztukateria i optyczne powiększenie wnętrza

Listwy przypodłogowe w praktycznym wydaniu

Podobnie można wykorzystać listwy przypodłogowe Mardom Decor, które również doskonale nadają się do powiększenia przestrzeni. Zamontowane na szczelinach dylatacyjnych, w estetyczny sposób je zamaskują, kryjąc także wszelkie kable i mankamenty. Listwy przypodłogowe Mardom Decor można pomalować na kolor ścian, aby nie rzucały się w oczy i wtapiały się w ich stylistykę. Takie działanie sprawi, że nasze ściany zyskają kilka dodatkowych centymetrów, a co za tym idzie, całe wnętrze będzie wydawało się wyższe.

Funkcjonalna sztukateria wykończeniowa ma dodatkową zaletę, o której warto wiedzieć. Jest przede wszystkim bardzo solidna i trwała, zatem nawet po wielu latach od zamontowania będzie prezentowała się elegancko i gustownie.

Listwa przypodłogowa Mardom Decor

Listwy oświetleniowe Mardom Decor

Jeśli marzysz o oryginalnym efekcie w swoim salonie lub sypialni, sięgnij po praktyczne, eleganckie listwy oświetleniowe, które zapewnią nietypowego wykończenia i trójwymiarowego efektu. Z ich pomocą również można optycznie powiększyć pokój, gdyż po zamontowaniu listwy oświetleniowej, światło, które pada na ścianę, zaciera granicę między nią a sufitem, sprawiając wrażenie, że jest on zawieszony znacznie wyżej, niż w rzeczywistości. Ponadto ten rodzaj sztukaterii dekoracyjnej Mardom Decor jest wyjątkowo gustowny i modernistyczny, dlatego całkowicie odmieni proste wnętrza.

Listwa sufitowa Mardom Decor MD118

Listwa sufitowa Mardom Decor MD118

Listwa przypodłogowa Mardom Decor MD013

Listwa przypodłogowa Mardom Decor MD013

Listwa sufitowa Mardom Decor MDB001

Listwa sufitowa Mardom Decor MDB001