Wbrew pozorom sztukateria elewacyjna nie musi kojarzyć się wyłącznie z dworskimi i pałacowymi fasadami. Dzięki rozmaitości wzornictwa znajdą się modele sztukaterii elewacyjnej, które fenomenalnie podkreślą fasady nowoczesne, w tym również te minimalistyczne.

Czym cechuje się nowoczesna sztukateria elewacyjna?

Nowoczesna sztukateria elewacyjna to nie tylko modernistyczne wzornictwo, ale również rodzaj zastosowanej podczas produkcji technologii. Patrząc z perspektywy charakterystyki nowoczesnej sztukaterii elewacyjnej to w przeciwieństwie do jej odpowiedników z poprzedniego stulecia, są to detale wyróżniające się wytrzymałością i jednocześnie niedużą wagą. Nowoczesna sztukateria elewacyjna jest również znacznie odporniejsza na uderzenia oraz warunki atmosferyczne, a także cechuje się prostotą montażu. Dzięki temu chęć zastosowania sztukaterii elewacyjnej nie musi wiązać się z zatrudnianiem fachowców w celu jej montażu.

Jak wyróżnić sztukaterią nowoczesną elewację?

W przypadku nowoczesnych elewacji nasi Klienci najchętniej wybierają profile elewacyjne, charakteryzujące się minimalizmem wzornictwa. Są to modele bez żłobień o prostej linii jak na przykład profil elewacyjny MA20 Domostyl marki NMC.

Modernistyczną fasadę budynku można ozdobić w rozmaity sposób poprzez między innymi zastosowanie pojedynczego profilu parapetowego w kontrastowym dla elewacji kolorze. Modny profil elewacyjny w antracytowej barwie będzie świetnym elementem łączącym okna oraz drzwi również w tej kolorystyce. Minimalistyczna obwódka np. z profilu MA20 może stać się również częścią większego zdobienia elewacji, oczywiście wszystko zależy od gustu i efektu wizualnego, jaki pragniemy osiągnąć.

Profil elewacyjny NMC Domostyl FA15

Profil elewacyjny NMC Domostyl FA15

Profil elewacyjny NMC Domostyl MA3

Profil elewacyjny NMC Domostyl MA3

Profil elewacyjny NMC Domostyl MA20

Profil elewacyjny NMC Domostyl MA20