Listwy sufitowe to niezwykła dekoracja, która dopełnia każde wnętrze perfekcyjnym wykończeniem. Każdy, kto wchodzi do pokoju, przede wszystkim zwraca uwagę na szczegóły wykończenia, jak i również elementy ozdobne, dlatego listwy sufitowe bardzo często wykorzystywane są w projektach wnętrz przez architektów oraz dekoratorów wnętrz.

Montaż listew i sztukaterii

Listwa sufitowa Orac Decor CX151Listwy dekoracyjne w postaci listew sufitowych lub innych elementów sztukaterii są niezwykle łatwe w montażu. Pierwszym krokiem, który na pewno ułatwi montaż listew i sztukaterii jest projekt uwzględniający wszelkie pomiary pomieszczenia oraz rozmieszczenie elementów ozdobnych.

Gdy posiadamy pełny projekt, możemy przejść do przygotowania podłoża, które przez zamontowaniem listew i sztukaterii musi być odkurzone, odtłuszczone i suche. Ponadto warto zwrócić uwagę na równość ściany i ewentualnie wyrównać ją przed montażem sztukaterii.

Kiedy mamy przygotowane podłoże możemy zaznaczyć miejsce, w którym zamontujemy dane elementy. Listwy sufitowe montuje się za pomocą specjalnych klejów montażowych. Należy je zagruntować, poprzez wcieranie kleju w tylną powierzchnię, jak i nałożyć klej na ścianę, w miejsce, gdzie ma się znaleźć listwa lub inny element sztukaterii. Ostatnim krokiem jest dociśnięcie listwy do ściany.

Aby zachować listwy sufitowe w odpowiedniej pozycji, można skorzystać z listwy prowadzącej, która utrzyma listwę do momentu wyschnięcia kleju. Jednakże wybierając listwy sufitowe z naszej oferty można mieć pewność łatwego montażu. Dostępne w naszym asortymencie modele listew sufitowych stworzone są z lekkich materiałów, co w połączeniu z dedykowanymi klejami, sprawia, że listwy prawie natychmiastowo przyklejają się do powierzchni bez osuwania się. Wystarczy przytrzymać listwę przy suficie przez kilka sekund w celu trwałego łączenia.

Jak łatwo przyciąć listwę pod kątem?

Większość listew sufitowych dostępnych na rynku jest w ustalonej z góry długości, która zazwyczaj nie jest taka jak wymiary pomieszczenia, w którym chcemy je zastosować, dlatego należy je odpowiednio przyciąć.
Jak więc przyciąć listwę pod kątem, aby idealnie wyglądała przy suficie?

Najlepszym prawidłowym sposobem na przycięcie listwy do narożnika jest wykorzystanie skrzynki uciosowej, dzięki której przytniemy listwę sufitową pod kątem 45 stopni. Takie przycięcie w przypadku prostokątnych narożników gwarantuje perfekcyjny wygląd listwy sufitowej. Skrzynka uciosowa pozwala również na odcięcie końcówek listew, które często są zabrudzone, tworząc idealny kąt prosty.

Produkty Orac Decor do montażu listew i sztukaterii w naszym sklepie skojarzone z artykułem

Klej do łączeń Orac Decor FX400

Klej do łączeń Orac Decor FX400

Skrzynka uciosowa FB13 Orac Decor

Skrzynka uciosowa FB13 Orac Decor

Klej montażowy Orac Decor FDP500 310 ml

Klej montażowy Orac Decor FDP500 310 ml