Nowoczesne wnętrze

Choć sztukateria większości z nas wciąż kojarzy z arystokratycznymi eleganckimi wnętrzami, przepełnionymi luksusem, to coraz częściej można ją spotkać również w nowoczesnych wnętrzach. Te misternie wykonane elementy dekoracyjne, w postaci efektownych ornamentów czy rozet, najczęściej umieszczane były obok kominków, żyrandol bądź portali. Dziś coraz śmielej służą nam do ozdabiania zarówno ścian jak i sufitów. Przyjrzyjmy się, zatem nieco bliżej nowoczesnej sztukaterii.

Nowoczesna sztukateria, czyli jaka?

Tradycyjna oryginalna sztukateria, goszcząca w starych dworach lub też miejskich kamienicach, wykonywana była najczęściej z gipsu i to przede wszystkim odróżniają ją od nowoczesnej wersji, która z kolei robiona jest ze styropianu i poliuretanu. Dzięki temu sztukateria stała się bardziej dostępna, również pod względem ekonomicznym. Nie oznacza to jednak, że nowoczesne elementy zdobnicze straciły na swej jakości, bowiem styropianowa sztukateria pokryta masą akrylową lub krawcową, prezentuje się naprawdę elegancko, a do tego zachowuje odpowiednią trwałość. Co więcej, współczesna sztukateria doskonale odnajduje się w różnych stylizacjach - tych bardziej nowoczesnych, jak i stylizowanych.

Nowoczesna listwa

Nowoczesne listwy sztukateryjne – efektowne i praktyczne rozwiązanie

Nowoczesne listwy sztukateryjne idealnie odnajdują się chociażby na monochromatycznych ścianach. Stanowią również doskonałą alternatywę dla wielobarwnych tapet. Wystarczy jedynie ułożyć je w prostokąty lub kwadraty, by uzyskać ciekawy ozdobny efekt na ścianie. Listwy sztukateryjne są też świetnym sposobem na estetyczne wykończenie ścian i podłóg.

Najpopularniejsze są sztukaterie w kolorze biały, ale nowoczesny design pozwala nam na nieco więcej, śmiało więc możemy pomalować ją na dowolny kolor. Warto jednak zachować w tej kwestii umiar – złota sztukateria przepięknie eksponuje się w Zamku Królewskim w Warszawie, w nowoczesnym wnętrzu nie koniecznie będzie prezentować się okazale.

Bogaty wybór nowoczesnych listew sztukateryjnych doskonałej jakości znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Nowoczesne listwy i sztukateria w naszym sklepie skojarzone z artykułem

Czarna listwa przypodłogowa Krome P10018B

Czarna listwa przypodłogowa P10018B Krome

Listwa przypodłogowa Mardom Decor MD014

Listwa przypodłogowa MD014 Mardom Decor

Listwa ścienna NMC IL12

Listwa ścienna IL12 NMC